24.11.2021

Sukcesy artystyczne naszych studentek


Przebywająca w ubiegłym roku akademickim w ramach programu Erasmus na studiach w Akademii Ignatianum Kira Sandina jest autorką międzynarodowego projektu Cultural Capitals, podczas którego młodzi artyści z St. Petersburga oraz Krakowa mieli okazję wymienić się doświadczeniami, stanowiącymi bazę dla zobrazowania tożsamości obu miast. W ramach projektu nowe umiejętności i doświadczenia zdobywały między innymi studentki naszej Uczelni – Dominika Grywalska i Nina Masłowska, które swoje prace zaprezentowały również na wystawie wieńczącej projekt pt. Feel St. Petersburg (03.11.2021, Centrum Kultury Podgórza). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tak o swoich działaniach związanych z projektem opowiedziała Dominika Grywalska:

„3 listopada br. odbyła się wystawa Feel Sankt Petersburg, którą miałam przyjemność współorganizować, a także brałam w niej czynny udział jako artystka. Mój proces twórczy polegał na wzajemnej wymianie myśli, doświadczeń z grupą osób z St. Petersburga, aby w  finalnej części stworzyć prace inspirowane tymi opowieściami.

Szczerze mówiąc było to dla mnie duże wyzwanie, ponieważ zwykle tworzę pod wpływem impulsu, a w tym przypadku miałam wyznaczony konkretny temat oraz termin. Mimo to, cały proces twórczy był dla mnie świetną okazją do spróbowania nowych metod i technik tworzenia. W swoich pracach skupiam się generalnie na człowieku i jego emocjach i tak też było w tym przypadku. Miasto dla mnie to nie tylko budynki czy ogólnie architektura, ale przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą. Zadałam swoim koleżankom pytania o to jak czują się w mieście, jakie emocje w nich wzbudza i na tej podstawie opowieści powstały 3 obrazy: Senne miasto, Deszcz i Ołowiane niebo.

Chętnych zapraszam do obejrzenia wystawy w Centrum Kultury Podgórza!”.

 

mgr Magda Studnicka

Dominika Grywalska