Akademia Ignatianum pisze biografię polskiej myśli chrześcijańskiej (audycja radiowa)

Tym projektem zapełniamy lukę w polskiej nauce, to synteza myśli chrześcijańskiej, której do tej pory nie było” – mówią pomysłodawcy monumentalnego projektu „Polska Filozofia Chrześcijańska XX wieku”. Pierwsze pięć tomów zostało zaprezentowane w jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie (AIK), 29 maja br. Prace nad monografiami trwają od dwóch lat. Całość obejmie 13 tomów – każdy poświęcony jednemu wybitnemu filozofowi, w tym dwa jezuitom: o. Tadeuszowi Ślipce SJ oraz o. Piotrowi Lenartowiczowi SJ. W serii ukaże się także będący syntezą całości „Przewodnik po polskiej filozofii chrześcijańskiej”, w którym zostaną scharakteryzowane poglądy także tych autorów, dla których zabrakło miejsca w osobnych tomach. Publikacja zredagowana jest w języku polskim i angielskim.

Więcej na stronie: https://jezuici.pl/2019/05/akademia-ignatianum-pisze-biografie-polskiej-mysli-chrzescijanskiej/

Audycja radiowa z udziałem ks. dr hab. Macieja Bały, dr hab. Piotra Mazura prof. AIK, dr hab. Piotra Duchlińskiego prof. AIK. Program prowadzi Łukasz Sośniak SJ

Projekt Polska Filozofia Chrześcijańska XX wieku cz. I

Projekt Polska Filozofia Chrześcijańska XX wieku cz. II