Samorząd studencki

Samorząd Studencki Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie to miejsce, w którym każdy student znajdzie coś dla siebie. Poznając potrzeby i preferencje całej społeczności studenckiej Samorząd organizuje wydarzenia i projekty, które będą dostępne dla wszystkich i pozwolą każdemu czerpać z uczestnictwa w nich satysfakcję.

Co roku w listopadzie organizowany jest Festiwal Twórczości Akademickiej „Cecyliada”, w trakcie którego najbardziej utalentowani studenci mogą zaprezentować się na scenie przed całą społecznością uczelni. Rokrocznie dla laureatów są przewidziane atrakcyjne nagrody, a wysoki poziom biorących udział sprawia, że jury nigdy nie ma łatwego zadania.

Dbając o jedność społeczności studenckiej, Samorząd cyklicznie organizuje imprezy integracyjne ¬– a czasem nawet karnawałowe bale – w wspaniałych, krakowskich klubach.

Samorząd prowadzi też wiele akcji charytatywnych. Dzięki „Akcji kredki”, tradycją naszej uczelni stało się, że po obronie prac dyplomowych nasi absolwenci, zamiast kupować kwiaty i upominki swoim promotorem, zrzucają się na wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.

Członkom Samorządu nieobce jest również zaangażowanie patriotyczne. Aby przekuć postawę patriotyczną w konkretny czyn, Samorząd organizuje w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych akcję krwiodawstwa „Oddaj krew dla Ojczyzny”. We współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen studenci Ignatianum koordynują akcję „Rodacy – Bohaterom”, czyli akcję wsparcia dla około byłych żołnierzy AK, żyjących za wschodnią granicą kraju.

Wszystkie te działania mają na celu zbudowanie integrację społeczności akademickiej i zachęcenie każdego studenta do aktywnego zaangażowania się w działalność społeczną podczas studiów w Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie.