21.04.2022

Dlaczego my? Zalety studiowania w AIK


Dlaczego my?

 

Akademia Ignatianum w Krakowie jest jedną z dwustu jezuickich uczelni wyższych na świecie jest jedną z blisko dwustu uczelni jezuickich na całym świecie słynącą z prestiżu i wysokiego poziomu nauczania. Siedziba uczelni znajduje się w nowoczesnym budynku w samym centrum Krakowa niedaleko Rynku Głównego oraz Dworca PKP. Wystarczy dziesięciominutowy spacer i jesteś na miejscu!

 

Co znajdziemy na kampusie?

Klasyczne sale wykładowe i dydaktyczne to nie wszystko, co oferuje Akademia Ignatianum w Krakowie. Należy wspomnieć także o pracowni komputerowej, specjalnej sali biomedycznej (na potrzeby studiów z zakresu: pedagogiki, pracy socjalnej i psychologii) oraz multimedialnej sali językowej. Dodatkowo Uczelnia oferuje nowe pomieszczenia, dedykowane dla kierunku dziennikarstwo: newsroom i centrum medialne. Cały budynek zawiera innowacje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych tak, żeby każdy mógł poczuć się swobodnie.

 

Czy lubisz uczyć się w cichym miejscu?

Do dyspozycji studentów przynależy Biblioteka Naukowa Księży Jezuitów w Krakowie, należąca do Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES. Biblioteka na AIK może być dobrym miejscem, w którym każdy student może w ciszy oddać się swoim zadaniom i obowiązkom. Cisza i spokój nie są jedyną zaletą, ponieważ w czytelni można znaleźć osobne miejsca do pracy oraz stanowiska wyposażone w komputer z dostępem do internetu.

 

Może coś na ząb?

Na terenie Uczelni znajduje się Kawiarnia „Veni”, zapewniająca zaplecze gastronomiczne obiektu. Świeżo przyrządzane posiłki to nie wszystko, ponieważ Veni stanowi miejsce, w którym można zaopatrzyć się w napój, drugie śniadanie lub nawet coś słodkiego. Kiedy nie doskwiera głód, zawsze można usiąść przy kawie!

 

Czy to wszystko?

Akademia Ignatianum w Krakowie posiada także inne zalety, które mogą pozytywnie wpłynąć na efektywność pracy, jak też umilić spędzany na niej czas. Prawie cały teren Uczelni jest objęty zasięgiem sieci bezprzewodowej, z której mogą korzystać studenci i pracownicy. Dostęp do internetu może nie tylko ułatwić skuteczność indywidualnej pracy na uczelni, lecz także mieć swoje zastosowanie w czasie wolnym, np. między zajęciami.

 

Zajęcia to nie wszystko!?

Na AIK funkcjonuje wiele Kół Naukowych, które umożliwiają studentom rozwój swoich pasji, jak też pomaga zawierać nowe znajomości. Dostępność do różnych kursów, staży i organizowanych wydarzeń może urozmaicić życie na uczelni, pozytywnie wpływając na zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności oraz produktywne spędzanie czasu. Rozwój osobisty to nie wszystko, dlatego też, jeśli ktoś ma chęć pomocy innym, zawsze może zaangażować się w działający na Uczelni wolontariat.

 

Pomoc w nauce?

Progres w nauce nie musi od razu zakładać udziału w wydarzeniach spoza programu studiów. Kadra na Ignatianum niemal zawsze jest gotowa do pomocy! Jeśli nie masz czasu na udział w dodatkowych inicjatywach, zawsze możesz umówić się na konsultację z prowadzącymi, dla pogłębienia wiedzy lub lepszego zrozumienia tematów poruszanych na zajęciach.

 

Podsumowanie

Akademia Ignatianum w Krakowie to miejsce, w którym każdy student może znaleźć coś dla siebie. Poza wyposażeniem, listą kierunków, kadrą i możliwościami dodatkowego zaangażowania, AIK jest miejscem posiadającym niepowtarzalny klimat. Kameralny charakter Uczelni wpływa na lepszą komunikację między studentami, pomaga zawierać nowe znajomości oraz pomaga w skupieniu. Lokalizacja Akademii Ignatianum, jak również jej wewnętrzne życie tworzy niepowtarzalną atmosferę. Mimo że o Akademii Ignatianum można powiedzieć wiele, jej pełny obraz odsłania osobiste doświadczenie. 

Wojciech Żak