25.10.2022

II edycja Małopolskich ferii z 11MBOT


Chciałbyś zostać żołnierzem? A najlepiej w swoim województwie? Zapraszamy w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej! Jeśli nie chcesz rezygnować z nauki lub pracy na rzecz szkolenia, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy projekt „Ferie z WOT” w Małopolsce, dzięki któremu w szczególności uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz nauczyciele odbędą szkolenie podstawowe w dwóch częściach.

 

Szkolenie wojskowe organizowane podczas zimowej przerwy od nauki to propozycja 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach projektu „Ferie z WOT”.

Część PIERWSZA to weekend 10 – 11 grudnia 2022 następnie, część DRUGA od 29 stycznia do 11 lutego 2023 r. gdy trwa okres międzysemestralnej przerwy w nauce w Małopolsce.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i nauczycieli 11 MBOT organizuje specjalną edycję 16-dniowego szkolenia podstawowego. Propozycja kierowana jest także do rodziców, których dzieci w tym czasie spędzają czas wolny poza domem np. na zorganizowanych obozach zimowych.

Szkolenie podstawowe w Małopolsce w ramach II edycji „Ferie z WOT”, zakończy się 11 lutego uroczystą przysięgą wojskową.

Dopasowanie terminu szkolenia do przerwy w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w Wojskach Obrony Terytorialnej. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas jednego weekendu grudnia i ferii zimowych. To jednak dopiero początek drogi. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT podnoszą swoje umiejętności w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

 

Żeby podjąć wyzwanie i zostać małopolskim terytorialsem wystarczy wejść na stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ 

lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji (dawne WKU).