Strona główna Uczelnia Komunikaty II Międzynarodowa Konferencja „Christian Philosophy and Its Challenges” w Krakowie


16.09.2022

II Międzynarodowa Konferencja „Christian Philosophy and Its Challenges” w Krakowie


Już w najbliższych dniach (20-22 września br.) w Akademii Ignatianum w Krakowie będzie można spotkać wybitnych przedstawicieli współczesnej filozofii. W konferencji poświęconej wyzwaniom filozofii chrześcijańskiej udział wezmą, między innymi: Richard Swinburne (jeden z głównych racjonalnych apologetów dzisiejszych czasów), Alexander Pruss (rozwijający teorię światów możliwych w odniesieniu do chrześcijaństwa), William Lane Craig (zaliczany do grona 50 najbardziej wpływowych współczesnych filozofów) oraz Juan Manuel Burgos (czołowy przedstawiciel personalizmu). Poza wymienionymi osobami w obradach weźmie udział prawie 40 prelegentów z całego świata.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym stacjonarno-zdalnym. Większość uczestników zdecydowała się na udział stacjonarny, w budynku Akademii Ignatianum w Krakowie przy ul. Kopernika 26, ale cały przebieg obrad (zarówno wykłady gości specjalnych, jak i referaty w każdej z trzech równolegle odbywających się sesji) będzie transmitowany na portalu YouTube AIK. Transmisje będą otwarte. Ich uczestnicy będą mogli także zadawać pytania prelegentom.

Organizatorem konferencji jest Instytut Filozofii Akademii Ignaitanum w Krakowie. Wsparcia udzieliło miasto Kraków w ramach programu Krakowskie Konferencje Naukowe.

Więcej informacji na stronie: http://christianphilosophy.ignatianum.edu.pl i na FB.