Strona główna mgr Agnieszka Łuciuk- Wojczuk


mgr Agnieszka Łuciuk- Wojczuk

Agnieszka Łuciuk- Wojczuk jest muzykiem – skrzypkiem Filharmonii Krakowskiej, certyfikowanym muzykoterapeutą, nauczycielem muzykoterapii. Jest członkiem Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich, Światowej Federacaji Muzykoterapii (World Federation of Music Therapy) oraz Towarzystwa Edukacji Psychosomatycznej. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie szkoleniowym (2009/2010): Leonardo da Vinci - European Music in Healthcare Settings Training, który odbył się w szpitalach w Paryżu, Dublinie, Manchesterze i Krakowie.  Projekt przygotowywał muzyków do bezpośredniego kontaktu z pacjentem oraz do wprowadzania muzyki  na żywo przy łóżku chorego.  

Jest autorką książki „Muzykoterapia w procesie zdrowienia pacjentów z chorobą nowotworową” oraz publikacji dotyczących roli pracy z ciałem i duchowością wśród pacjentów onkologicznych.  W pracy z pacjentami chorującymi onkologicznie koncentruje się na refleksyjnej pracy z ciałem i w obszarze duchowym, aby dotrzeć do zasobów i wewnętrznego potencjału osób, które z powodu choroby często konfrontują są z tajemnicą egzystencji. 

Jako muzykoterapeutka i wykładowca współpracuje z Centrum Psychoonkologii Unicorn, Akademią Muzyczną, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.