Strona główna Uczelnia Uniwersytet Struktura Administracja Biuro Promocji Komunikaty Międzynarodowa konferencja naukowa pt. "1st Century as the Pacific Century: Culture and Security of Oceania States in Great Power Competition"


16.12.2022

Międzynarodowa konferencja naukowa pt. "1st Century as the Pacific Century: Culture and Security of Oceania States in Great Power Competition"Powitanie on-line uczestników konferencji przez Michała Kołodziejskiego MSZ RP oraz na żywo dr Dariusza Zdziecha AIK

fot. Archiwum konferencji

 

W piątek 9 grudnia 2022 r., odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. "21st Century as the Pacific Century: Culture and Security of Oceania States in Great Power Competition". Akademia Ignatianum w Krakowie, jako jeden z jej współorganizatorów, była jednocześnie gospodarzem wydarzenia, które odbywało się w Sali 412. Z uwagi na możliwość wprowadzenia obostrzeń związanych z COVID 19, konferencja została przygotowana i zorganizowana w formie hybrydowej (stacjonarnie i on-line na platformie ZOOM).  

W trakcie trwania obrad w godzinach 9.00 – 15.00 wystąpiło na żywo lub on-line, ponad 20 osób z takich krajów jak: Francja, Indie, Stany Zjednoczone, Włochy, Irlandia, Polska, Wielka Brytania, Portugalia, Norwegia, Tajwan czy Australia. Wystąpienie inauguracyjne wygłosił Michał Kołodziejski z Departamentu Azji i Pacyfiku, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, a jedną z prelegentek była dr Monika Kończyk – Konsul Generalna RP w Australii.   

Wysoki poziom wystąpień, jak i sprawna organizacja konferencji, zarówno on-line, (dzięki obsłudze informatycznej AIK), ale też na żywo (dostępność nowoczesnej sali konferencyjnej,  zaopatrzenie przerw kawowych dla prelegentów i gości), spowodowały, że konferencja została bardzo wysoko oceniona przez jej uczestników, co daje nadzieje na kolejne podobne wydarzenie w przyszłym roku, już w formie głównie stacjonarnej, dla jeszcze szerszej grupy odbiorców.  

Więcej informacji na stronie patrona konferencji:
 
https://www.facebook.com/profile.php?id=100080032866796
 
 
 
dr Dariusz Zdziech