18.10.2022

Nagroda Totus Tuus dla Dni Jana Pawła II


Fundacja Gajusz, Pan Stanisław Leszczyński, Dni Jana Pawła II i „Przewodnik Katolicki” to tegoroczni laureaci Nagród Totus Tuus przyznawanych przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nagrodę specjalną otrzymał ks. Leszek Kryża, Dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.

Statuetki w kształcie anioła wzbijającego się do lotu wręczono podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody przyznawane są tradycyjnie z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest 16 października pod hasłem „Blask Prawdy”.

W uroczystości transmitowanej w Programie 2 TVP uczestniczył m.in. nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, Prymas Polski abp Wojciech Polak i sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński.

 

Nagroda TOTUS TUUS za rok 2022 w kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II” została przyznana inicjatywie krakowskiego środowiska akademickiego pn. Dni Jana Pawła II – za podjęcie rzetelnej naukowej analizy dziedzictwa św. Jana Pawła II, jego utrwalanie oraz ukazywanie wciąż aktualnego bogactwa papieskiej myśli.

Celem Dni Jana Pawła II jest upamiętnienie osoby Świętego Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski.

Akademia Ignatianum w Krakowie bierze aktywny udział w Dniach Jana Pawła II. Każdego roku organizuje w ramach Dni Jana Pawła II konferencję naukową w murach uczelni przy ul. Kopernika 26 w Krakowie.

 

 

Źródło powyższej informacji:

https://www.ekai.pl/nagrody-totus-tuus-2022-kim-sa-tegoroczni-laureaci/