Strona główna Uczelnia Komunikaty OŚWIADCZENIE AKADEMII IGNATIANUM W KRAKOWIE WS. SYTUACJI EPIDEMICZNEJ NA UCZELNI


18.09.2020

OŚWIADCZENIE AKADEMII IGNATIANUM W KRAKOWIE WS. SYTUACJI EPIDEMICZNEJ NA UCZELNI


OŚWIADCZENIE AKADEMII IGNATIANUM W KRAKOWIE

WS. SYTUACJI EPIDEMICZNEJ NA UCZELNI

 

W związku z doniesieniami mediów na temat zarażenia koronawirusem Rektora Uczelni potwierdzamy, że Ojciec Rektor Józef Bremer SJ otrzymał pozytywny wynik badania.

Jednocześnie dementujemy informację, że Rektor Uczelni po uroczystościach pogrzebowych śp. kard. Mariana Jaworskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej pozostał na uroczystym obiedzie. Informujemy również, że o swojej sytuacji zdrowotnej Ojciec Rektor dowiedział się po pogrzebie. Aktualnie stan zdrowia Ojca Rektora jest stabilny.

Pięciu pracowników Uczelni, którzy w ostatnim czasie mieli kontakt z osobą zarażoną, zostało natychmiast poinformowanych o tym fakcie. Zalecono im  samoizolację. Osoby te są objęte opieką lekarską, przeprowadziły  testy na obecność koronawirusa, nie mają objawów zakażenia.

Akademia Ignatianum nie została zamknięta ani objęta kwarantanną. W Akademii wdrożone są wszystkie wymagane prawem procedury sanitarne. Uczelnia od marca kształci w trybie zdalnym, a od 1 października br. zajęcia odbywać się będą w trybie hybrydowym, zgodnie z zarządzeniem Rektora uwzględniającym szczególne warunki stanu zagrożenia epidemicznego. 

Informujemy również, że Kolegium Księży Jezuitów, gdzie doszło do zarażenia, mimo wspólnego adresu, jest jednostką odrębną od Akademii Ignatianum. Mieszkających w Kolegium zakonników obowiązuje zakaz kontaktu z osobami z zewnątrz i pojawiania się na terenie Akademii Ignatianum. Obie instytucje współpracują ze służbami sanitarnymi i wykonują ich zalecenia.

 

              Jacek Prusak SJ

Rzecznik Akademii Ignatianum w Krakowie