25.11.2021

Podsumowanie akcji "Kredkobranie"


We wrześniu i październiku trwała ogólnopolska akcja charytatywna "Kredkobranie", organizowana przez Fundację Ignatianum i Stowarzyszenie „Korzenie”. Do polskich szkół na Litwie trafiły przybory szkolne i materiały plastyczne. Jak na razie obdarowanych zostało prawie 20 szkół w rejonie solecznickim, święciańskim i wileńskim oraz jedyne litewskie hospicjum dla dzieci i dorosłych prowadzone przez siostrę Michaelę Rak.

Ogromnie cieszy nas fakt, iż większość naszych wolontariuszy miała swój znaczący wkład w przygotowanie oraz przekazanie wspomnianych darów. Łącznie w trakcie 4. edycji "Kredkobrania" zebrano ponad 145 tysięcy darów o wartości prawie 1 mln zł. W akcję zaangażowanych było ponad 500 placówek edukacyjnych z Polski. Dary trafią jeszcze do Polaków m.in. na Ukrainie, w Mołdawii i Rumunii. Patronat honorowy nad akcją objęli: ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie.

 

Więcej o przekazanych darach w materiale TVP Wilno:

https://wilno.tvp.pl/56894526/dary-od-Fundacji-Kredkobranie?fbclid=IwAR2pDxwrfvK2TOwQzuZdMNKJMhmHjFL84mEltstr4OwiOQnGSmVQDMcFlQ4

 

Tomasz Konturek

Prezes Fundacji Ignatianum

Koordynator akcji "Kredkobranie"