Strona główna Uczelnia Uniwersytet Struktura Administracja Biuro Promocji Komunikaty Prof. Bena Kuo, Department of Psychology at the University of Windsor in Ontario gościł na AIK

12.06.2019

We wtorek, 11 czerwca na AIK odbył się wykład gościnny prof. Bena Kuo, Department of Psychology at the University of Windsor in Ontario, Kanada, pt. "Research and Intervention in Support of Recent Syrian Refugees in Canada: lessons learned”.

W ramach wykładu gościnnego Profesora Bena Kuo z Department of Psychology at the University of Windsor in Ontario, Kanada "Research and Intervention in Support of Recent Syrian Refugees in Canada: lessons learned" mogliśmy dowiedzieć się jak ważna w pracy psychologa klinicznego z uchodźcami jest świadomość własnej kultury i korzeni. Poznaliśmy czynniki wpływające negatywnie na stan psychiczny uchodźców oraz takie, które predysponują do zachowania zdrowia. Wreszcie otrzymaliśmy szereg praktycznych wskazówek jak pomagać uchodźcom przepracować ich traumy - chociażby jak pracować psychologicznie z udziałem tłumacza czy też który moment życia na uchodźstwie jest najbardziej zagrażający dla zdrowia psychicznego.

Na zdjęciu:

Prof. Halina Grzymała-Moszczyńska, Kierownik Katedry Psychologii Religii i Duchowości AIK
Prof. Ben Kuo, Department of Psychology at the University of Windsor in Ontario, Kanada
Prof. Anna Kwiatkowska, kierownik Pracowni Psychologii Kulturowej i Badań Międzykulturowych Polskiej Akademii Nauk
Dr Agnieszka Krzysztof-Świderska, Katedra Psychologii Religii i Duchowości AIK