Strona główna Uczelnia Uniwersytet Struktura Administracja Biuro Promocji Komunikaty Rekrutacja do programu stażowego dla polskich studentów – Transatlantic Future Leaders Forum!


09.02.2022

Rekrutacja do programu stażowego dla polskich studentów – Transatlantic Future Leaders Forum!


Rozpoczęła się rekrutacja do prestiżowego programu stażowego dla polskich studentów – Transatlantic Future Leaders Forum! Na najzdolniejszych czekają staże w Kongresie USA i Parlamencie Brytyjskim.  


Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) to jedyna taka inicjatywa na świecie. Polscy studenci mają szansę odbyć praktyki w biurach parlamentarnych w USA i Wielkiej Brytanii, a także poznać najważniejszych polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz świata biznesu na dwóch kontynentach. Staż jest finansowany dzięki wsparciu Partnerów TFLF: Ambasady USA w Polsce, Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce czy Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.


Program stażowy w Parlamencie Brytyjskim potrwa od początku czerwca do końca lipca, a ten w Kongresie USA od połowy sierpnia do października 2022r. Celem programu jest rozwój młodych polskich liderów, którzy rozumieją znaczenie stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, a także w ramach struktur Unii Europejskiej oraz NATO. Od 2014 roku już ponad czterdziestu studentów i studentek reprezentujących najrozmaitsze kierunki na polskich i zagranicznych uczelniach odbyło staże w Kongresie i Parlamencie w ramach działania programu.


W programie mogą wziąć udział studenci z polskim obywatelstwem, którzy nie ukończyli 26 roku życia (data urodzenia po 01.01.1996r.) Kandydaci powinni mieć bardzo dobre wyniki w nauce i biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie. Nie ma znaczenia kierunek studiów ani kraj zamieszkania. Największe szanse będą miały osoby ciekawe świata i zaangażowane społecznie.


Pierwszy etap polega na wypełnieniu aplikacji online. Następnie trzydziestka osób z najciekawszymi aplikacjami zostanie zaproszona na indywidualne rozmowy z komisją złożoną z przedstawicieli TFLF oraz Partnerów programu. Spośród trzydziestu osób wybrane zostanie kilkunastoosobowe grono najlepszych kandydatów. Przedstawiciele biur parlamentarnych otrzymają ich kandydatury i podejmą ostateczną decyzję o przyjęciu do siebie kandydata.


Staż jest bezpłatny. Fundacja TFLF przyznaje każdemu z wybranych kandydatów stypendium pokrywające koszty lotów, uzyskania wizy i zakwaterowania. Stypendyści spędzą osiem tygodni w biurze wybranego parlamentarzysty w Waszyngtonie lub Londynie. Oprócz aktywnej pracy na rzecz biura parlamentarzysty, stażyści spotkają się z założycielami organizacji pozarządowych, wiodącymi prawnikami czy przedstawicielami instytucji finansowych i biznesmenami.


W czasie poprzednich edycji programu stażyści TFLF odwiedzili m.in. siedzibę Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Pentagon, Chatham House, Ambasadę RP w USA i w Wielkiej Brytanii, centrum technologiczne firmy Lockheed Martin czy fabrykę Boeinga w Charleston. Odbyli także serię kameralnych spotkań z czołowymi politykami i przedstawicielami organizacji pozarządowych takimi jak np. były ambasador USA w Polsce Daniel Freid, Senior Fellow w Atlantic Council Ian Brzezinski czy Senator Bernie Sanders.


Już 17.02 o godzinie 19.00 odbędzie się specjalny webinar, na którym będzie można usłyszeć o zaletach stażu. Absolwenci TFLF opowiedzą o tym jak napisać wyróżniającą się aplikację, a przedstawiciele zarządu TFLF odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przebiegiem stażu i składaniem aplikacji konkursowej. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie TFLF na Facebooku.   


Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF.


Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 marca 2022r.


Więcej informacji znaleźć można na stronie programu: http://transatlanticforum.org/