Strona główna Uczelnia Komunikaty Słowo Rektora AIK skierowane do Społeczności akademickiej AIK na Uroczystość Wszystkich Świętych


31.10.2020

Słowo Rektora AIK skierowane do Społeczności akademickiej AIK na Uroczystość Wszystkich Świętych


 

Kraków, 30 października 2020 roku

 

List do Pracowników i Studentów Akademii Ignatianum w Krakowie

w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych

 

 

Szanowni Państwo,

Panie i Panowie Pracownicy, Doktorantki i Doktoranci, Studentki i Studenci Akademii Ignatianum w Krakowie!

 

Ostatnie dni października przyniosły wiele niepokojących wydarzeń. Pandemia COVID-19 coraz bardziej przybiera na sile, sytuacja jest dynamiczna. Na dzisiaj odnotowaliśmy na naszej Akademii dwa przypadki zachorowania wśród pracowników i 35 przypadków wśród naszych studentów. Pojawiają się kolejne obostrzenia, gdyż zagrożenie epidemiczne ciągle wzrasta. Dodatkowo wzmagają się niepokoje społeczne wywołane ogłoszonym w ubiegłym tygodniu wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

Zbliżają się dni ważne dla wielu z nas, podczas których szczególnie pamiętamy
o naszych bliskich, których już pośród nas nie ma. Zazwyczaj odwiedzaliśmy w gronie najbliższych cmentarze i każdy z nas w odpowiedni dla siebie sposób wspominał pamięć tych, którzy odeszli.

Rozprzestrzenianie się pandemii jest szczególnie widoczne w większych skupiskach osób. W takich miejscach przestrzeganie zasady „chroniąc siebie, chronimy także innych” może się okazać niewystarczające, a możliwość zakażenia siebie lub innych jest znacznie większa. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą
o szczególną ostrożność i apeluję o pozostanie w domu.

Wszystkim Państwu bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzialne przestrzeganie wymogów sanitarnych oraz obostrzeń wprowadzanych celem ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Życzę Państwu, abyśmy w niedługim czasie mogli wrócić do normalnych zajęć, badań naukowych i do tych aktywności, które tworzą klimat każdej uczelni.

 

Józef Bremer SJ

Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie