Strona główna Uczelnia Komunikaty Zaproszenie na Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024


13.09.2023

Zaproszenie na Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024


Szanowni Państwo,

P.T. Pracownicy Akademiccy i Administracyjni,

Studenci, Doktoranci oraz Słuchacze Studiów Podyplomowych!

 

w imieniu Senatu Akademii Ignatianum w Krakowie oraz swoim, chciałbym serdecznie zaprosić Szanownych Państwa na Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024, która odbędzie się w dniu 6 października 2023 r. (piątek) i rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. celebrowaną w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Mszy św. będzie przewodniczył Jego Eminencja, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Po Eucharystii nastąpi dalsza część Uroczystości, która odbędzie się w Auli Wielkiej im. ks. Grzegorza Piramowicza SJ w budynku głównym Uczelni.

Dla nas, całej Społeczności Ignatianum będzie to Inauguracja szczególna, gdyż z dniem 1 października 2023 r. Uczelnia wkracza w nowy rozdział kształcenia, już jako uniwersytet pod nazwą Uniwersytet Ignatianum w Krakowie i tym samym ma zaszczyt wejść do grona polskich uczelni uniwersyteckich.

Serdecznie zapraszam całą Wspólnotę Akademicką Uczelni na to wspólne świętowanie kolejnej Inauguracji Roku Akademickiego, lecz pierwszej, historycznej, jako Uniwersytet.

 

 

Dr hab. Tomasz Homa SJ, prof. AIK

Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie

Kraków, wrzesień 2023