Strona główna Stypendia Komunikaty Zmiana progu dochodowego uprawniającego do stypendium socjalnego


20.02.2023

Zmiana progu dochodowego uprawniającego do stypendium socjalnego


Szanowni Państwo,
informujemy, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 listopada 2022 r. o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów (Dz.U. z 2022 r., poz. 2754) pojawiła się możliwość zwiększenia progu dochodowego uprawniającego do otrzymania stypendium socjalnego z 1051,70 zł na 1294,40 zł.
Z przyjemnością ogłaszamy, że również na naszej Uczelni z dniem 1 marca 2023 r. zacznie obowiązywać wyższy próg dochodowy. Wnioski o stypendium socjalne mogą Państwo zarejestrować w systemie USOS, a następnie złożyć w pokoju 302 wraz z wymaganymi dokumentami między 1 a 10 marca (a także między 1 a 10 kolejnych miesięcy) w godzinach pracy Centrum Obsługi Studenta, po uprzednim zarezerwowaniu wizyty w BOOKSY.
Zarządzeniem Rekotra wprowadzono również nową stawkę stypendialną dla osób z dochodem od 1051,71 do 1294,40 zł, 
odpowiednio dla studentów - 700 zł, dla doktorantów - 1000 zł.
----------
Studenci, którzy złożyli już w tym roku wniosek o stypendium socjalne, ale nie zmieścili się w ówczesnym progu, rejestrują nowy wniosek, i - jeżeli sytuacja finansowa uległa od tego czasu zmianie – edytują oświadczenie o dochodach oraz dostarczają odpowiednie dokumenty.
Studenci, którzy jeszcze nie składali wniosku, zaczynają od wypełnienia oświadczenia o dochodach, następnie rejestrują wniosek i dostarczają wszystkie wymagane dokumenty.
 
Instrukcję wypełniania wniosków, regulamin świadczeń oraz listę wymaganych dokumentów znajdą Państwo na stronie https://ignatianum.edu.pl/stypendia. W razie pytań służymy pomocą – stypedia@ignatianum.edu.pl