Strona główna Rekrutacja Rekrutacja Krok po kroku Rekrutacja krok po kroku studia podyplomowe

Rekrutacja krok po kroku studia podyplomowe

Poniższe informacje dotyczą rekrutacji na studia podyplomowe.

1. Załóż konto w systemie IRK.
  • Aby założyć konto w IRK kliknij w prawym górnym rogu strony na pole „załóż konto” i postępuj zgodnie z instrukcją.
  • Po założeniu konta wypełnij  w zakładce "moje konto" -> "formularze osobowe": podstawowe dane osobowe, adres  i dane kontaktowe, wykształcenie oraz dodatkowe dane osobowe.
  • Wgraj wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące twojego wykształcenia i uprawnień.
2. Dokonaj zgłoszenia rekrutacyjnego.
  • Aby dokonać zgłoszenia rekrutacyjnego przejdź do zakładki „oferta” i wybierz interesujący Cię kierunek studiów i kliknij w zielony przycisk „zapisz się”.
3. Złóż w Centrum Obsługi Studenta wymagane dokumenty.
  • W celu dopełnienia rejestracji, złóż do COS wymagane dokumenty, zgodnie z terminarzem.
  • Przed wpisem wgraj kwestionariusz ankiety osobowej wraz z oświadczeniami przez formularz dostępny w tabeli ze złoszeniem rekrutacyjnym (Kwestionariusz ankiety osobowej). Kwestionariusz można wygenerować z indywidualnego konta w zakładce "ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE". Pod tabelą ze zgłoszeniem  rozwiń przycisk "DOKUMENTY I DALSZE KROKI" (po rozwinięciu pojawi się plik Kwestionariusza do pobrania). Podpisz dokument własnoręcznym podpisem w wyznaczonych miejscach. Upewnij się, że dane osobowe są prawidłowe. Dodaj czytelny, wysokiej jakości skan wszystkich stron dokumentu w jednym plikuw formacie pdf i nazwij go „Ankieta". Wygenerowanie pliku będzie możliwe tylko i wyłącznie po wgraniu zdjęcia do systemu i po dokonaniu akceptacji tego zdjęcia przez pracownika COS. Dlatego przed dokonaniem wpisu upewnij się, że Twoje zdjęcie zostało zaakceptowane w systemie IRK.
  • Możesz stawić się osobiście lub możesz wyznaczyć pełnomocnika, który w Twoim imieniu dopełni wszelkich formalności (więcej informacji tutaj)
  • Pamiętaj, że bez dostarczenia wszystkich wymaganych dokumentów, nie będziemy mogli wpisać Cię na listę słuchaczy.
  • Po złożeniu kompletu dokumentów status zgłoszenia zmieni się na "zakwalifikowany".
4. Sprawdź wyniki rekrutacji
  • Do dnia 1 października dowiesz się czy zostanie uruchomiony dany kierunek.
  • W przypadku decyzji Dziekana o uruchomieniu kierunku, status twojego zgłoszenia zmieni się na "przyjęty".
  • W przypadku decyzji Dziekana o nieuruchomieniu kierunku, status twojego zgłoszenia zmieni się na "studia nieuruchomione".
  • Osoby przyjęte na studia otrzymają informacje, drogą mailową, dotyczące konta USOS oraz poczty studenckiej.